עובש בקירות

עובש בקירות דורש טיפול מיידי להשארת פרטים
מעוניינים בייעוץ מקצועי?
מלאו פרטיכם ונחזור אליכם
הסיפור שלנו

חברת סופר דריי מתמחה בייבוש ובאידוי רטיבות תחת הריצוף (קרמיקה, אריחים, שיש, חול, חצץ), בטכנולוגיה מתקדמת וירוקה, ללא פירוק או חימום הרצפה, וללא פינוי תכולת הדירה והדיירים. לסופר דריי ניסיון רב בייבוש תת רצפתי החל מהשירות ועד לביצוע העבודה.חברת סופר דריי מתמחה בייבוש ובאידוי רטיבות תחת הריצוף (קרמיקה, אריחים, שיש, חול, חצץ), בטכנולוגיה מתקדמת וירוקה, ללא פירוק או חימום הרצפה, וללא פינוי תכולת הדירה והדיירים. לסופר דריי ניסיון רב בייבוש תת רצפתי החל מהשירות ועד לביצוע העבודה.

עובש בקירות: כך תעלימו את הסימנים מהקירות


התחלתם לראות סימני עובש על הקירות? המצב הזה עשוי להיות מאוד לא נעים. העובש לא רק נראה לא טוב, הוא יפגע בשווי של הנכס. כך שאם לא תתמודדו בצורה נכונה עם עובש בקירות המצב עשוי לצאת משליטה. חשוב להבהיר כי העובש עשוי גם לסכן את בריאותכם ואת בריאות בני משפחתכם. מהסיבה הזאת חובה שתגייסו את כל מה שעומד לרשותכם על מנת להתמודד עם המצב כראוי. איך תוכלו להעלים את העובש מהקירות? בדיוק על זה אנו הולכים לדבר במאמר הבא.

מדוע ישנו עובש על הקירות?

חשוב מאוד שתבינו את הסיבות השונות המביאות לכך שיופיע עובש בקירות של הבית. כך תוכלו להביא את עצמכם למצב שבו תימנעו מהעובש להופיע שוב בעתיד. עובש הוא אחד מהשמות הכי נפוצים לפטריות שמופיעות בגלל רמת לחות גבוהה. כלומר עם ישנה רמות לחות גבוהה מאחורי אחד הקירות, סביר להניח כי יופיע עובש. לפיכך אפשר להבין כי לרוב עובשים נוצרים בגלל רטיבויות שונות ומגוונות.

קודם כל מתקנים את הנזילה

עוד לפני שמתקנים עובש בקירות, חובה להתמודד עם הסיבה שבגללה הוא הגיע. עובשים לא מגיעים סתם ככה, הם מגיעים בגלל נזילה ורטיבות. לכן אנו מציעים לכם קודם כל לפתור את הנזילה ולהעלים את הרטיבות. אם לא תטפלו במקור הבעיה, אתם תמצאו את עצמכם חוזרים לאותה נקודה. יש לכם אפשרות למנוע מהעובש לחזור בעתיד הנראה לעין. לאחר שתסיימו עם הנזילה, תוכלו למצוא את עצמכם מתמודדים עם העובש עצמו. אל תנסו לעשות קיצורי דרך כי זה עשוי לחזור אליכם כמו בומרנג. 

כעת תוכלו להעלים עובש בקירות

העלמת עובש מהקירות אינה כוללת בתוכה רק צביעה של הקיר. הקיר עצמו נפגע כתוצאה מהרטיבות, ולכן ישנו צורך לבצע פעולות רציניות. רק אחרי שמבריאים את הקיר עצמו, ניתן יהיה לצבוע אותו ביסודיות. המטרה היא לא לטאטא את העובש מתחת לשטיח לזמן מוגבל. השאיפה היא להעלים את העובש באופן יסודי ובצורה הכי מקצועית שיש. לכן לטוב כך מוטב כי תזמינו אנשי מקצוע מיומנים.

איך למנוע עובש בקיר?

פתיחת חלונות

עובש הוא סוג של פטרייה שיכולה לצמוח על קירות ומשטחים אחרים. זה נגרם לרוב על ידי רטיבות, לכן חשוב לשמור על אוורור הבית. פתיחת חלונות היא דרך מצוינת להכניס אוויר צח ולמנוע גדילת עובש. כדאי גם להימנע מהשארת כביסה רטובה על הרצפה או בסלים לפרקי זמן ארוכים.

שימוש במאווררים

השתמשו במאווררים כדי למנוע עובש בקירות. עובש אוהב סביבות לחות, לכן חשוב לשמור על הבית יבש ככל האפשר. אחת הדרכים לעשות זאת היא שימוש במאווררים. מאווררים עוזרים להזרים אוויר ומונעים הצטברות לחות על הקירות, מה שבעצם יכול ליצור את הסביבה המושלמת לצמיחת עובש.

שימוש במזגן

דרך נוספת למנוע עובש היא שימוש במזגן או מסיר לחות. מכשירים אלה עוזרים להסיר לחות מהאוויר ולשמור על עובש.

צמצום מקורות חום

אחת הדרכים הטובות ביותר למנוע עובש על הקירות היא להפחית את מספר מקורות החום בבית. עובש אוהב סביבות חמות ולחות, אז על ידי הפחתת כמות החום בבית, אפשר למנוע מעובש לגדול על הקירות בבית.

צמחים

צמחים יכולים למלא תפקיד חשוב על ידי מתן צל ומשבי רוח שעוזרים לשמור על תנועת האוויר. בנוסף, צמחים יכולים גם לעזור להפחית את כמות הלחות באוויר, ובכך להזיק לסביבה שבה עובש אוהב לגדול.

מתי לקרוא לאיש מקצוע?

רוב האנשים ראו עובש גדל על קירות או משטחים בשלב מסוים בחייהם. ברוב המקרים, זו אינה סיבה לדאגה, כמות קטנה של עובש אינה מסוכנת. עם זאת, אם עובש נותר ללא בדיקה, הוא עלול לגרום לנזק לבני הבית ולהוות סכנה בריאותית חמורה. אם אתם מבחינים בעובש גדל על הקירות, חשוב לפעול מיד. השלב הראשון הוא לזהות את מקור הלחות שגורם לצמיחת העובש. לאחר זיהוי ותיקון המקור, השלב הבא הוא לנקות את האזור הפגוע עם חומר ניקוי חזק. אם גידול העובש גדל משמעותית, ייתכן שיהיה צורך לקרוא לאיש מקצוע לעזרה. בכל מקרה, חשוב לפעול במהירות כדי למנוע מהבעיה להחמיר.

 

רטיבות בקיר גורם לקילוף צבע לבן
לייעוץ עם מומחה חייג
מלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם